logo

DEKAŞ, Hamdi Safi ile ortak kılavuzluk şirketi kurdu

Bünyesinde en çok kılavuz kaptan barındıran Deniz Kılavuzluk A.Ş. 5 milyon sermayeli Anadolu Kılavuzluk A.Ş. adıyla yeni bir şirket kurdu. Hamdi Safi, Selahattin Aydın ve Musa Şeneloğlu şirket ortakları arasında bulunuyor.

Kılavuz kaptanların ortak olduğu ve bünyesinde en çok kılavuz kaptan bulunan Deniz Kılavuzluk A.Ş., 5 milyon sermayeli Anadolu Kılavuzluk A.Ş. adıyla yeni bir şirket kurdu.

Şirketin ortakları arasında Safi Yapı Sistemleri A.Ş. Sahibi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Hamdi Safi, Safi Yapı Sistemleri A.Ş. Muhasebe Müdürü Musa Şeneloğlu ve Eski Beltur Genel Müdürü Selahattin Aydın yer alıyor.

3 milyon TL sermayeye denk gelen Şirketin A Grubu hissesi Deniz Kılavuzluk A.Ş.’nin üzerine kaydedilirken, 2 milyon TL sermayeye denk gelen B Grubu hisselerden 1 milyon 20 bin TL Hamdi Safi, 580 bin TL Musa Şeneloğlu, 400 bin TL ise Selahattin Aydın üzerine kaydedildi.

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nin 8 Şubat 2019 tarih ve 9763 Sayılı Nüshasında yayınlanan Şirket Tüzüğünün 6 numaralı Sermaye başlıklı maddenin 4’ncü fıkrasında, Türk Ticaret Kanunu’nun 478’nci maddesi uyarınca, imtiyaz hakkı tanınan B Grubu hisse sahiplerinin şirket karının yüzde 75’ini, A Grubu hisse sahiplerinin ise karın yüzde 25’ini alacağı belirtildi.

Deniz Kılavuzluk A.Ş.’nin, yeni kurulan Anadolu Kılavuzluk A.Ş’de A Grubu Hisselerin yüzde 60’ına sahip olmasına rağmen karın yüzde 25’ini alacağı belirtilirken, B Grubu Hisselerin yüzde 40’ına sahip olan Hamdi Safi, Selahattin Aydın ve Musa Şeneloğlu’nun ise karın yüzde 75’ini alması dikkat çekti.

TÜRKİYE TİCARET SİCİL GAZETESİ’NİN 8 ŞUBAT 2019 TARİHLİ NÜSHASI

safi_sirket_bbb.jpg
safi_sirket_kkk.jpg

Haber: Recep CANPOLAT – Deniz Haber Ajansı

Share
819 Kez Görüntülendi.